Komende weken staat de begroting voor 2015 op de agenda. Voor de meeste kiezers een hoop blabla en een ver van mijn bed show.
Afgelopen week hebben we de begroting ter lering en vermaak mogen bestuderen; een begroting die boekhoudingkundig sluitend is. In wezen is dat nooit zo moeilijk want er is altijd wel een mogelijkheid om een stelpost op te nemen om de begroting sluitend te krijgen!
De belangrijkste zaken waarover de VLP nog vragen aan het college stelt, zijn in het kort:
- Om de begroting sluitend te maken wordt er structureel 2 miljoen uit het Sociaal Domein gehaald. Er is een reserve van 10 miljoen beloofd voor het Sociaal Domein. Wij als VLP constateren dat deze 10 miljoen nooit gerealiseerd gaan worden!
- De bezuinigingen van de afgelopen jaren die de burger en diverse verenigingen/instanties hebben moeten ophoesten, worden nu ingezet voor hun ‘speeltje’, De Binnenstad.
- Diverse structurele lagere inkomsten (parkeren, leges,betaalplannen en kermissen) zijn niet in de begroting 2015 verwerkt. Dit komt toch al gauw op een totaalbedrag van ruim 1 miljoen waarvoor in 2015 alsnog dekking dient te worden gevonden.
- Het weerstandsvermogen wordt hoger ingeschat dan het daadwerkelijk is. Omgerekend betekent dit dat er ca. 6 miljoen minder ruimte is om te investeren.
Wij gaan komende weken bekijken welke moties en amendementen voor het belang van onze stad en dorpen nog ingediend gaan worden. Een motie voor het ophogen met 50.000,- voor subsidies voor Sport & Cultuur (welke door het college is afgeraamd) staat in ieder geval op de agenda!
Wij houden jullie op de hoogte!